Najnowsze wpisy, strona 1


paź 06 2014 KONTEL podczas Mobility Reseller Days zaprezontował...
Komentarze: 0

Firma KONTEL - dystrybutor marek Plantronics i Cardo Systems w Polsce – pokazała na warszawskich targach Mobility Reseller Days najnowsze słuchawki stworzone specjalnie dla rowerzystów, motocyklistów, miłośników fitness, gier oraz muzyki    

Impreza Mobility Reseller Days 2014 dla profesjonalnych sprzedawców technologii mobilnych, odbywająca się w dniach 24 i 25 września br. w stołecznym EXPO XXI, była okazją do przetestowania najnowszych modeli słuchawek Plantronics i Cardo Systems oraz wygrania atrakcyjnych nagród, które przygotowała na swoim stoisku firma KONTEL.

Podczas międzynarodowego spotkania firm z sektora IT, telekomunikacji i technologii mobilnych, dystrybutor zaprezentował m.in.: pierwszy na świecie interkom BK-1 zaprojektowany dla rowerzystów oraz zestaw Scala Rider G9x przeznaczony do komunikacji dla motocyklistów renomowanej firmy Cardo System.

KONTEL pokazał również premierowe rozwiązania amerykańskiej firmy Plantronics, światowego lidera w dziedzinie audio. Na targach miał miejsce premierowy pokaz słuchawek Plantronics Backbeat PRO, które są najnowocześniejszym rozwiązaniem w kategorii stereo Bluetooth, zapoczątkowanej przez Plantronics legendarnymi już dziś słuchawkami Plantronics Pulsar 590. Profesjonalne, bezprzewodowe, nauszne słuchawki Plantronics Backbeat PRO z opcją aktywnej redukcji szumów otoczenia i 24-godzinnym akumulatorem usatysfakcjonują z pewnością bardzo wymagających koneserów mobilnej muzyki.

Ponadto uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć i przetestować bezprzewodowe, odporne na wilgoć, stereofoniczne słuchawki Bluetooth Backbeat FIT i Backbeat Go 2 dedykowane dla osób aktywnych fizycznie. 

Na stoisku KONTEL niespodzianka czekała także na miłośników gier. Firma przedstawiła najnowsze rozwiązanie dla graczy - słuchawki Plantronics RIG FLEX Dolby 7.1 Surround Sound oraz Gamecom 788, które zastąpią popularny w środowisku gamerów zestaw słuchawkowy Plantronics GameCom 780.

Impreza stała się też okazją do zaprezentowania atrakcyjnej kolekcji, niezwykle praktycznych i lekkich toreb biznesowych marki Socha, która debiutuje z serią toreb z przestrzenią na laptopy i notebooki oraz akcesoriów do smartphonów. Klasyczne w formie torby - przypominające tradycyjne damskie torebki i męskie teczki - wyróżnia elegancki design i przyciągająca wzrok dbałość o detal. Wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów Nivodur, kryją we wnętrzu wiele praktycznych przegródek na smartphon i dodatkowe kobiecie akcesoria, porządkując wewnętrzną przestrzeń.

Chętni bedą mieli również możliwość sprawdzenia na żywo działania wideokonferencyjnej chmury firmy Spontania, która udostępnia swoje usługi nie tylko użytkownikom komputerów, ale także osobom korzystającym z aplikacji mobilnych na smartfony i tablety.

dompress : :
maj 26 2014 Huawei TE60 Profesjonalne wideokonferencje...
Komentarze: 0

Firma KONTEL, dystrybutor systemów wideokonferencyjnych oraz rozwiązań Unified Communications i Contact Center HUAWEI w Polsce, wprowadza do sprzedaży Huawei TE60 - najbardziej zaawansowany terminal wideokonferencyjny tej marki.   

Najnowsze rozwiązanie Huawei przeznaczone jest do organizowania wideokonferencji
w dużych salach. Terminal Huawei TE60 może być stosowany zarówno w przedsiębiorstwach, MSP, jak i instytucjach publicznych posiadających struktury wielooddziałowe.  

Wysokiej klasy terminal wyposażony jest w wiele interfejsów audio i wideo. Huawei TE60 umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p60 i dźwięku AAC-LD, co gwarantuje najwyższą jakość przekazu. Zapewnia łączność Wi-Fi i pozwala na bezprzewodowe udostępnianie prezentacji w jakości Full HD uczestnikom wideokonferencji. Nowe rozwiązanie Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której (w trybie Continuous Presence) obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo jednym strumieniem równocześnie.   

Do wideokonferencji można się dołączyć za pomocą komend głosowych, które Huawei TE60 rozpoznaje w wielu językach. W ten sam sposób można także zainicjować połączenie. Podczas spotkania, uczestnicy wideokonferencji mogą przesyłać prezentacje w jakości Full HD z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Osoby biorące udział
w konferencji same wybierają prezentację, którą chcą oglądać w danym momencie, niezależnie od pozostałych uczestników spotkania. System umożliwia dostarczanie treści multimedialnych w czasie rzeczywistym bez zakłóceń. Pliki udostępniane są przez sieć IP lub dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi.

Huawei TE60 sprawia, że uczestnicy wideokonferencji mają poczucie przebywania w jednym pomieszczeniu. Dzięki podwojeniu liczby klatek na sekundę i zastosowaniu przez producenta inteligentnej funkcji rozpoznawania twarzy została uzyskana znakomita płynność przekazywanego obrazu.

TE60 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Urządzenie obsługuje dźwięk AAC-LD
z automatycznym kasowaniem echa (AEC) i redukcją szumów otoczenia (ANS).

Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia włącza się kreator instalacji, który ułatwia konfigurację terminala. Nowoczesne menu 3D jest proste w obsłudze. Podstawowe informacje o pracy TE60 i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika poprzez jeden wspólny kabel VGA jest możliwe nawet wtedy, gdy TE60 jest wyłączony.

Najnowszy wideoterminal Huawei zapewnia bezpieczeństwo transmisji. Wykorzystywana przez producenta technologia SEC (Super Error Concealment) gwarantuje wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga 20 %. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości innych urządzeń i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

Firma KONTEL, dystrybutor rozwiązań wideokonferencyjnych Huawei z serii TE na naszym rynku, oferuje możliwość przetestowania sprzętu. Zapewnia szkolenia, prezentacje u klienta, opiekę posprzedażową i gwarancyjną oraz wsparcie przy tworzeniu projektów. 

 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

dompress : :
maj 19 2014 Huawei TE50 Profesjonalny terminal wideokonferencyjny...
Komentarze: 0

Nowy terminal wideokonferencyjny Huawei TE50 dostarcza obraz w rozdzielczości 1080p60, który w połączeniu z dźwiękiem AAC-LD zapewnia najwyższą jakość wideokonferencji. Dzięki łączności WiFi i bezprzewodowemu udostępnianiu prezentacji uczestnikom konferencji jest bardzo praktyczny
w użyciu. Wideoterminal Huawei TE50 umożliwia wybieranie głosowe i przesyłanie prezentacji w jakości Full HD. Dzięki firmie KONTEL, przedstawicielowi Huawei w Polsce, najnowsze rozwiązanie wideokonferencyjne tej marki jest już dostępne
na naszym rynku.   

 

Urządzenie idealnie sprawdza się w średnich i dużych salach konferencyjnych. Huawei TE50 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Zastosowanie funkcji rozpoznawania twarzy
i podwojenia liczby klatek na sekundę poprawia płynność obrazu.  

 

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne TE50 zaproponowane przez Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo, w trybie Continuous Presence, równocześnie jednym strumieniem.

 

Dzięki terminalowi Huawei TE50 prezentacje w jakości Full HD można przesyłać
z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Uczestnicy wideokonferencji
w danej lokalizacji mogą wybrać i prezentację, którą chcą akurat oglądać, niezależnie od pozostałych lokalizacji. Dane z komputera udostępniane są dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi albo przez sieć IP.

Huawei TE50 obsługuje dźwięk AAC-LD z automatycznym kasowaniem echa (AEC)
i redukcją szumów otoczenia (ANS). Terminal wideokonferencyjny rozpoznaje komendy głosowe w wielu językach - za ich pomocą można np. inicjować połączenia czy dołączyć
do konferencji.

Automatyczna konfiguracja terminala jest możliwa przy użyciu dysku USB. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika jest możliwe nawet wtedy, kiedy TE50 jest wyłączony - poprzez jeden wspólny kabel VGA.

Huawei TE50 oferuje proste w obsłudze menu 3D. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie włącza się kreator instalacji, który jest bardzo pomocny w jego konfiguracji. Podstawowe informacje o wideoterminalu i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Wykorzystywana przez Huawei TE50 technologia SEC (Super Error Concealment) zapewnia wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga jednej piątej. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości urządzenia
i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

dompress : :
mar 04 2014 ClearOne rozszerza ofertę wideokonferencyjną...
Komentarze: 0

Zakup przez ClearOne rozwiązania Spontania umożliwi dostawcom usług i partnerom firmy przeniesienie oferty opartej na subskrypcji SaaS i PaaS na szybko rosnący rynek usług w chmurze

Firma ClearOne zakupiła rozwiązanie Spontania oparte na oprogramowaniu do współpracy w chmurze od hiszpańskiej spółki Dialcom Networks (transakcja gotówkowa na kwotę 3,65 milionów euro). To sprawia, że ClearOne jest teraz jedyną na rynku firmą oferującą linię produktów do wideokonferencji opartą całkowicie na oprogramowaniu zainstalowanym na serwerach w lokalizacji przedsiębiorstwa lub działającym w chmurze jako Software-as-a-Service (Saas) czy Platform-as-a-service (PaaS). Spontania uzupełnia istniejącą ofertę rozwiązań sprzętowych do wideokonferencji ClearOne COLLABORATE® (VCON)

Spontania jest programowym rozwiązaniem wideokonferencyjnym działającym w chmurze, które łączy zalety sprzętowych rozwiązań wideokonferencyjnych i działających w oparciu o strony www w jedno unikalne i wydajne rozwiązanie obsługujące dziesiątki tysięcy użytkowników. W Polsce rozwiązania ClearOne są dostępne w sieci dystrybucji firmy KONTEL - jedynego, oficjalnego importera i dystrybutora  tej marki w naszym kraju.

- Zawarta umowa pozwoli nam zaspokoić szerokie spektrum potrzeb szybko rozwijających się rynków wideokomunikacji stacjonarnej i mobilnej – powiedział Zee Hakimoglu, prezes i dyrektor generalny ClearOne. - ClearOne może teraz zaoferować swoim partnerom i użytkownikom wybór pomiędzy publiczną a prywatną chmurą współdziałającą z rozwiązaniami sprzętowymi do wideokonferencji oraz z naszymi wiodącymi w branży rozwiązaniami głosowymi.

- Zakup rozwiązania Spontania przez ClearOne przyniesie korzyści i zapewni nowe możliwości naszym partnerom, klientom i innym zainteresowanym stronom - powiedział Enrique Dominguez, prezes i dyrektor generalny Dialcom Networks. - Firma ClearOne podziela naszą wizję rozwoju rynku współpracujących rozwiązań wideo i będzie mogła wykorzystać swoje mocne strony i pozycję globalnego lidera, aby popularyzować nasze oparte na chmurze rozwiązania wideo.

ClearOne finansuje kontrakt w całości ze środków własnych. Umowa ma zostać sfinalizowana pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku.

Od 2007 Gartner, wiodąca firma doradcza badająca rynek IT, konsekwentnie umieszcza rozwiązanie Spontania w swoim rankingu w "Magicznym Kwadrancie”. Spontania umożliwia prowadzenie konferencji głosowych i wideokonferencji w czasie rzeczywistym, korzystanie z komunikatorów internetowych, jak również zaawansowane usługi wspierające - w tym możliwość dzielenia tablicy interaktywnej, plików multimedialnych i prezentacji.

Zaprojektowane tak, aby było możliwie najbardziej elastyczne, rozwiązanie Spontania jest kompatybilne z innymi, opartymi na standardach platformami konferencyjnymi i komunikacyjnymi i działa na wielu platformach i urządzeniach, w tym Android i iOS dla smartfonów i tabletów oraz platformach PC, takich jak Windows, Linux i Mac.

dompress : :
sty 31 2014 innovaphone IP38 Bramka analogowa VoIP
Komentarze: 0

Firma KONTEL, dystrybutor produktów innovaphone AG w Polsce, zapowiedziała właśnie wprowadzenie do sprzedaży pierwszej bramy VoIP innovaphone z portami analogowymi, model IP38. Udostępnienie nowego urządzenia innovaphone na naszym rynku jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na tego typu sprzęt, ponieważ większość połączeń wykonywana jest nadal na bazie łącz analogowych.  

Brama innovaphone IP38 wyposażona jest w 8 portów analogowych i może z niej korzystać nawet do 100 użytkowników. Rozwiązanie stworzone zostało dla mniejszych przedsiębiorstw oraz oddziałów dużych firm. Podobnie jak inne produkty innovaphone, brama IP38 jest dowolnie skalowalna i może być rozbudowana do zaawansowanego urządzenia przeznaczonego dla wielu tysięcy użytkowników. IP38 podłączana jest do analogowej linii telefonicznej za pomocą łącza  FXO (Foreign Exchange Office). Podobnie jak inne bramy tej marki, zapewnia bazę dla platformy innovaphone PBX.

Rozwiązanie umożliwia dostęp do wszystkich nowoczesnych środków komunikacji Unified Communications, jak videotelefonia typu Desktop, Application Sharing oraz chat.  

W Polsce brama innovaphone IP38 dostępna będzie w sprzedaży prawdopodobnie w kwietniu br. Cena: 535 Euro netto +VAT. Szczegóły na www.kontel.pl

dompress : :