Kategoria

Komunikacja, strona 1


maj 19 2014 Huawei TE50 Profesjonalny terminal wideokonferencyjny...
Komentarze: 0

Nowy terminal wideokonferencyjny Huawei TE50 dostarcza obraz w rozdzielczości 1080p60, który w połączeniu z dźwiękiem AAC-LD zapewnia najwyższą jakość wideokonferencji. Dzięki łączności WiFi i bezprzewodowemu udostępnianiu prezentacji uczestnikom konferencji jest bardzo praktyczny
w użyciu. Wideoterminal Huawei TE50 umożliwia wybieranie głosowe i przesyłanie prezentacji w jakości Full HD. Dzięki firmie KONTEL, przedstawicielowi Huawei w Polsce, najnowsze rozwiązanie wideokonferencyjne tej marki jest już dostępne
na naszym rynku.   

 

Urządzenie idealnie sprawdza się w średnich i dużych salach konferencyjnych. Huawei TE50 wspiera protokół H.264 HP i VME (Video Motion Enhancement), co pozwala ograniczyć zajętość pasma konferencji do 50%. Zastosowanie funkcji rozpoznawania twarzy
i podwojenia liczby klatek na sekundę poprawia płynność obrazu.  

 

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne TE50 zaproponowane przez Huawei oferuje funkcję Multi-view, dzięki której obrazy z wielu kamer transmitowane są na żywo, w trybie Continuous Presence, równocześnie jednym strumieniem.

 

Dzięki terminalowi Huawei TE50 prezentacje w jakości Full HD można przesyłać
z komputerów znajdujących się w różnych lokalizacjach. Uczestnicy wideokonferencji
w danej lokalizacji mogą wybrać i prezentację, którą chcą akurat oglądać, niezależnie od pozostałych lokalizacji. Dane z komputera udostępniane są dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi albo przez sieć IP.

Huawei TE50 obsługuje dźwięk AAC-LD z automatycznym kasowaniem echa (AEC)
i redukcją szumów otoczenia (ANS). Terminal wideokonferencyjny rozpoznaje komendy głosowe w wielu językach - za ich pomocą można np. inicjować połączenia czy dołączyć
do konferencji.

Automatyczna konfiguracja terminala jest możliwa przy użyciu dysku USB. Wysyłanie prezentacji z laptopa do lokalnego rzutnika jest możliwe nawet wtedy, kiedy TE50 jest wyłączony - poprzez jeden wspólny kabel VGA.

Huawei TE50 oferuje proste w obsłudze menu 3D. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie włącza się kreator instalacji, który jest bardzo pomocny w jego konfiguracji. Podstawowe informacje o wideoterminalu i trwających połączeniach wyświetlane są
na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Wykorzystywana przez Huawei TE50 technologia SEC (Super Error Concealment) zapewnia wysoką jakość wideo, nawet jeśli utrata pakietów sięga jednej piątej. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, możliwości urządzenia
i wymagań sieci. Protokół H.460 i technologia SNP zapewniają łatwe i bezpieczne przesyłanie wideokonferencji przez firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

Nowe rozwiązanie Huawei współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami
i mostkami wideokonferencyjnymi oraz systemami zarządzania. Jest zintegrowane
z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2. Współpracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

 

Więcej informacji na stronie: www.wideokonferencje.net

dompress : :
sty 22 2014 ClearOne SL9250 Kontroler Stref IP / Wzmacniacz...
Komentarze: 0

SL9250 to serce strefy audio systemu VIEW. Zapewnia wzmocnienie, kontrolę audio strefy i obsługuje lokalne źródła dźwięku. Kontroler obsługuje praktycznie niezliczoną liczbę stref, gwarantuje synchronizację całego systemu i doskonałą dystrybucję cyfrowego dźwięku.  

Rozwiązanie znajduje zastosowanie do konferencji, służy do wielostrefowego nagłośnienia i wzmocnienia dźwięku, sprawdza się także w komunikacji alarmowej i rozrywce. W Polsce SL9250 jest już dostępne w sieci dystrybucji  firmy KONTEL - jedynego, oficjalnego importera i dystrybutora  ClearOne w naszym kraju.

Skalowalność

Korzystanie z protokołu TCP/IP jako sposobu dystrybucji sprawia, że ograniczenia strefowe przestają istnieć. TCP/IP traktuje SL9250 jako kolejne urządzenie w sieci, a VIEW wykorzystuje możliwości multiemisji (multicast) TCP/IP, aby łatwo zarządzać transmisją w sieci. Technologia StreamNet™ ClearOne zapewnia synchronizację dźwięku we wszystkich pomieszczeniach do 500 mikrosekund, eliminując efekt echa.

Niezrównana jakość dźwięku

SL9250 wyposażony jest w konwerter  cyfrowo – analogowy Burr–Brown®, procesor Digital Signal Processor (DSP) Texas Instruments oraz wzmacniacz klasy D Apogee® (2x50W), który umożliwia integratorowi indywidualne dostosowanie dźwięku w każdej ze stref do jej specyficznych potrzeb.

Transmisja i lokalne audio

Kontroler wykorzystuje moduł rozszerzeń EIM (Expansion Interface Module). Interfejs EIM pozwala SL9250 na współpracę z lokalnymi źródłami dźwięku i zewnętrznymi wzmacniaczami.  Rozwiązanie ClearOneumożliwia przekazywanie lokalnego dźwięku do innych stref i oferuje uproszczoną konfigurację oprogramowania.   

wrz 25 2013 Yealink i 3CX nawiązały współpracę strategiczną...
Komentarze: 0

KONTEL, dystrybutor telefonów IP Yealink w Polsce ma przyjemność poinformować o zawarciu długofalowej współpracy partnerskiej pomiędzy Yealink i 3CX.

3CX - producent wielokrotnie nagradzanego rozwiązania Windows VoIP PBX 3CX Phone System i systemu do zarządzania rozwiązaniami mobilnymi 3CX Mobile Device Manager, oraz firma Yealink, plasująca się w pierwszej piątce światowych dostawców telefonów SIP, ogłosiły, że podjęły partnerstwo strategiczne, które zapewni ścisłą współpracę między tymi dwoma firmami, oferującymi najwyższej klasy rozwiązania Unified Communications.

Dzięki konsoli 3CX Management Console wysoko cenione na rynku biznesowym telefony IP marki Yealink będą łatwo integrowalne (plug and play) z rozwiązaniami 3CX, umożliwiając zdalne zarządzanie i aktualizację oprogramowania.  

Integracja CTI – maksymalizacja wydajności

Zawarta umowa strategiczna przyniosła także całkowitą integrację CTI. Rozwiązanie  pozwala użytkownikom systemu 3CX Phone System V12 kontrolować telefony Yealink IP z pulpitu ich komputerów, co przekłada się na wzrost wydajności pracy. Do tej pory integracja CTI wymagała drogich i trudnych w obsłudze rozwiązań PBX.

Więcej niż standardowa współpraca PBX i telefonu IP

 -Partnerstwo Yealink z 3CX gwarantuje pełną współpracę produktów, co daje duży komfort zarówno partnerom wdrażającym te rozwiązania, jak i klientom – stwierdziła Maria Gołębiewska, Yealink Product Manager w KONTEL. Wszystkie nowe produkty są dokładnie testowane i zatwierdzane przez 3CX przed ich wprowadzeniem. Pozwala to wyeliminować problemy z kompatybilnością w czasie korzystania z telefonów IP Yealink z systemem 3CX Phone System.

 -Mamy przyjemność ogłosić nowe strategiczne partnerstwo z Yealink. Firma Yealink jest cenionym dostawcą telefonów IP i dzięki tej współpracy możemy zaoferować naszym wspólnym klientom najnowocześniejsze rozwiązanie Unified Communication będące połączeniem najwyższej klasy technologii PBX i uznanych telefonów IP - powiedział Nick Galea, Dyrektor Generalny 3CX. Zarówno Yealink, jak i 3CX mogą teraz szybciej wprowadzać innowacyjne rozwiązania i zaoferować ulepszoną zintegrowaną platformę telefoniczną, z korzyścią dla klientów i partnerów.

- 3CX jest wiodącym producentem PBX i nasze partnerstwo z tak utytułowaną firmą ma kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju – powiedział Stone Lu, Wiceprezes Yealink. - Ta nowa ekscytująca współpraca z 3CX jest potwierdzeniem zaangażowania Yealink w działania zmierzające do zapewnienia prostego w obsłudze VoIP i dostarczanie w przyszłości naszym wspólnym klientom na całym świecie znacznie więcej możliwości komunikacyjnych. Nasi międzynarodowi klienci i partnerzy z pewnością będą czerpać korzyści z sukcesu, jaki przyniesie nasze nowe partnerstwo z 3CX.

 

Autor: KONTEL

 

Dodatkowe informacje: www.yealink.pl

dompress : :
wrz 25 2013 Scala Rider Q3 - stała łączność w trasie...
Komentarze: 1

Dziennikarze działu motoryzacyjnego New York Times po testach potwierdzili niezawodność słuchawek dla motocyklistów Scala Rider Q3 Cardo Systems

W artykule "Utrzymuj łączność w trasie" oceniają, że "dźwięk był czysty, a dwóch motocyklistów nigdy nie straciło ze sobą kontaktu ..." Nawet przy dużej odległości, kiedy na trasie rozwijali znaczną prędkość wciąż mieli ze sobą kontakt. Słuchawki Scala Rider Q3 mają bowiem zasięg do 1 kilometra i pozwalają prowadzić rozmowy przez interkomuz trzemamotocyklistami. 

Amerykańscy recenzenci docenili także możliwość wykorzystania nawigacji GPS. W trasie Q3 pozwalała im "rozwiać wątpliwości związane z tym, gdzie skręcić". Poza tym, dzięki wykorzystaniu słuchawki było zawsze wiadomo "gdzie znajdują się towarzysze podróży i jak do nich dotrzeć w przypadku sytuacji awaryjnej".

Twórcy nowej Scali Rider stanęli też na wysokości zadania, jeśli chodzi o funkcjonalność i ograniczoną ilość przycisków. Można aktualizować oprogramowania słuchawki i dostosować jej parametry od sytuacji na drodze. Z nowym zestawem, dedykowanym zarówno do kasków otwartych, jak i integralnych można, w odróżnieniu od poprzednika (Q2), używać też własnych słuchawek.      

Według dziennikarzy z NY Timesa, kiedy wsiada się na motor zazwyczaj chce się uciec od telefonów. Dlatego w ich ocenie Q3 rzadziej służyć będzie motocyklistom do odbierania telefonów, a przede wszystkim do rozmów z pasażerem  lub innymi motocyklistami , do słuchania muzyki i korzystania z GPS.

Telefon, wykorzystywany w tym przypadku jako źródło muzyki lub urządzenie GPS, może zostać podłączony przez Bluetooth, a muzyką można  podzielić się z pasażerem.

Słuchawkę można zamontować do kasku metodą standardową lub za pomocą samoprzylepnej płytki. Testujący ocenili, że montaż do kasku jest łatwy, ale zwrócili uwagę, że podczas instalacji  trzeba mówić głośno do mikrofonu lub ręcznie wcisnąć przycisk aktywacji, bo inaczej mikrofon przystosowany do eliminacji szumu wiatru i dźwięku wydawanego przez motocykl może nie zarejestrować cichego głosu.

 

Dane techniczne

Czas rozmowy: do 8 godzin (Q3)

Czas czuwania: do 7 dni

Technologia Multipoint – obsługa 2 urządzeń Bluetooth jednocześnie

Procesor DSP

Producent układu komunikacyjnego: CSR Cambridge Silicone Radio

Certyfikaty: CE, FCC, IC, IP67, Bluetooth®

Dane interkomu (w trybie full duplex)

Interkom między dwoma słuchawkami Scala Rider Q3 aż do 1000m

Interkom wahadłowy umożliwiający połączenie z max 3 innymi motocyklistami w trybie 1:1

Interkom między kierowcą a pasażerem (kompatybilny z wszystkimi słuchawkami Scala Rider**)

Click -to-link- spontaniczne połączenie przez interkom z innym użytkownikiem Q1/Q3/G4/G9 bez  parowania słuchawek

Aktualizacja oprogramowania

Możliwość wgrania aktualnej wersji słuchawki bezpośrednio z PC (wymagany Windows XP lub Mac OS X 10.5 lub nowsze ich wersje)

Cechy audio

Możliwość zapisania numeru alarmowego do wykorzystania w sytuacji kryzysowej

Głosowy status połączeń

Mikrofon z redukcją szumów otoczenia

Technologia VOX: przyjmowanie i odrzucanie połączeń komendami głosowymi

Technologia AGC: automatyczna głośność regulowana w zależności od prędkości i poziomu szumów

Odtwarzanie muzyki:

Możliwość podłączenia odtwarzacza MP3/iPod za pomocą przewodu ze złączem Jack znajdującego się w zestawie

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki stereo za pomocą profilu Bluetooth A2DP z odtwarzacza MP3 lub innych urządzeń audio

Dodatkowe informacje:

W zestawie dwa mikrofony: hybrydowy oraz na kablu dedykowany do kasku integralnego

Możliwość wpinania i wypinania głośników za pomocą gniazda jack 3,5mm

Konstrukcja w pełni odporna na deszcz i śnieg, współczynnik szczelności IP67

Łatwa instalacja do kasku w ciągu kilku minut

Dwa ultra cienkie głośniki

Mechanizm szybkiego odbierania połączeń

Instrukcja w języku polskim (wersja skrócona)

Właściwości profilu zestawu głośnomówiącego (muszą być obsługiwane przez telefon)

Obsługiwane profile: słuchawki nagłownej (headset) zestawu głośnomówiącego (handsfree)

Profil Bluetooth A2DP, bezprzewodowe odtwarzanie muzyki stereo z odtwarzacza MP3 lub innych urządzeń audio i protokół AVRCP- zdalne sterowanie odtwarzaniem muzyki (odtwarzanie, pauza,

przewijanie do przodu i do tyłu)

Wybieranie głosowe

Wybieranie ostatniego numeru

Odrzucanie połączeń

Tryb połączenia konferencyjnego między osobą znajdująca się poza pojazdem, kierowcą i pasażerem

Dane radia FM z RDS:

Skala 87,5 MHz - 108 MHz

Czas działania słuchawki w trybie radia: 8-10 godzin

6 pamięci stacji radiowych z funkcjami wyszukiwania i zapamiętywania

Automatyczne wyciszenie po nadejściu połączenia telefonicznego

Ładowarka:

Uniwersalna sieciowa 110/240V 50/60Hz

Przewód ładowarki wykorzystuje USB złącze również do aktualizacji oprogramowania z PC

dompress : :